Чи варто пити воду підчас тренування?
- Volodymyr
- 15 янв. 2016 г.
- 2 мин. чтения

Багатьом з нас в дитинстві тренери та вчителі уроку фізичного виховання не дозволяли пити воду підчас занять фізичною культурою чи спортом. Сьогодні ж дедалі більше фахівців у сфері фітнесу роблять акцент на вживанні прісної води у визначених мірах. Де ж Істина?
Згадаймо: тіло Людини на 50-78 відсотків складається з води (відсоток коливається в залежності від віку). Отже логічно було б подбати про постійне поповнення водного балансу, згідні? А надто якщо Ви тренуєтесь в тренажерному залі або ж займаєтесь груповими видами фітнесу.
Вода виконує колосально важливу роль у функціонуванні нашого організму. Молекули води не тільки заповнюють простір всіх рідин, які утворюються в процесі життєдіяльності, а й відіграють вагому роль у синтезі структур макромолекул (білки, глікоген). Та всього й не перечислиш, адже кожна хімічна реакція в людському організмі відбувається у водному середовищі. Саме вода допомагає нам прийняти та засвоїти нутрієнти, відповідає за транспортування макро- та мікронутрієнтів, вона ж відповідає за виведення непотрібних відходів та змащення суглобних поверхонь; ще однією з функцій води в нашому організмі є терморегуляція: при нагріванні тіла вода охолоджує його.

Отже слід стежити за тим, щоб випивати достатню кількість води. Мінімум для підтримання нормального водного балансу становить 1,5 літра при середній температурі повітря 21 градус, 1,9 літра — при температурі 26 градусів і 3 літри — при температурі 32 градуси. Але доведеться враховувати і той факт, що в зазначені літри входять також вода, соки, супи, "прихована" рідина, що міститься у фруктах і овочах. До того ж, вода надходить в наш організм не тільки ззовні, але ще й утворюється при перетравлюванні їжі. Наприклад, 100 г жирів утворюють при окисленні 107 г води, 100 г вуглеводів або білків — відповідно 35 і 41 г.
І під час тренування, і до, і після нього потрібно пити воду! Перед тренуванням випийте чашку-другу води, а в процесі тренування фахівці радять пити 200-300 мл. Води кожні 10-20 хвилин. Страшно уявити? А дарма, нічого страшного не станеться. Згодом Ви звикнете до відчуття води в шлунку, крім того, розхід води підчас тренувань вкрай великий, адже значна частина рідини втрачається з потом. Крім того експериментально встановлено закономірність: чим повніший Ваш шлунок, тим швидше він спустошиться, і навпаки: чим важча стадія зневоднення, тим повільніше виводиться волога. Після тренування Ви помітите, що важите менше: це втрата води, а не схуднення! Правильним кроком буде поповнити водний баланс Вашого організму: протягом двох годин після тренування випийте 500-700 мл. Води, а в наступні чотири години продовжуйте дбати про компенсацію зневоднення організму свіжою порцією життєдайної вологи.

І наостанок: кава, чай, соки, солодкі води не повинні ототожнюватися Вами з водою! Це рідини, і води в них – часточка, в одних – менша, в других – більша, та всеодно не слід рахувати за формулою 1 чашка кави = 1 чашці води. Розраховуючи денну норму не буде гріхом взагалі не враховувати такі напої, адже зневоднення важко переноситься організмом, створюючи стресові умови, а з надлишком (якщо таке взагалі станеться) наш мудрий Організм справиться легко: виведе у вигляді сечі та поту. До речі, ось простий спосіб контролю кількості спожитої води: сеча при достатній кількості випитої води є прозорою, або ж близькою до прозорої, а при зневодненні – виражено жовта, або ж, ще гірше, каламутна. Тобто чим прозоріша сеча – тим краще.
Візьміть ці поради за звичку, та будьте здоровими, молодими та сильними!
Commenti